Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Trápi vás oslabená imunita vášho dieťaťa? Zatočte s ňou!

Aj vy máte doma malého školáka alebo škôlkara? Potom iste viete, že bojovať s nikdy nekončiacim kolotočom prechladnutí a „soplíkov“ býva veľmi ťažké. Ako náhle nastúpia do väčšieho kolektívu detí, okamžite nastáva problém a vy už máte občas pocit, že váš drobec je častejšie doma ako v škole, či škôlke. Prečo tomu tak ale je? Celý problém môže tkvieť v nedostatku vitamínu C.

 

Ako sa nedostatok vitamínu C prejavuje?

Nedostatok vitamínu C sa môže prejavovať napríklad únavou, oslabenou imunitou a tým pádom zníženou obranyschopnosťou voči infekciám a vírusom, spomalenou liečbou, pri väčších nedostatkoch horším hojením rán a krvácaním ďasien.  Vo výnimočných prípadoch sa dokonca môže objaviť detská verzia skorbutu, pri ktorom môže mať dieťa zhoršený spánok, môže trpieť chudokrvnosťou či rôznymi kostnými anomáliami.

Vitamín C je nevyhnutný pre správny vývoj dieťaťa, reguluje telesný rast, stavbu kostí, činnosť nervového systému, pomáha vstrebávať železo, znižuje únavu a posilňuje imunitný systém.

 

Trápi vás oslabená imunita vášho dieťaťa? Zatočte s ňou! 

Akým spôsobom je vitamín C najvhodnejšie dopĺňať?

Najvhodnejšou cestou ako dostať nielen vitamín C, ale všeobecne vitamíny do tela, či už dieťaťa alebo dospelého, je pomocou stravy. Vitamín C je bohato obsiahnutý napríklad v brokolici, kalerábe, paprike, hrášku, karfiole či petržlene. Z ovocia je na vitamín C bohaté kiwi, ananás a pomaranč. Z lokálnych druhov ovocia sú to jahody, jablká, maliny a čierne ríbezle. Avšak pri deťoch býva často náročné dosiahnuť aby ich strava obsahovala všetko potrebné. Deti bývajú veľmi vyberavé a často si vyberajú potraviny na základoch, ktorým dospelí často ani nerozumejú. 😊 Preto je dobré siahnuť v tomto období aj po doplnkoch výživy a doplniť nimi všetky chýbajúce vitamíny či minerály.

 

Trápi vás oslabená imunita vášho dieťaťa? Zatočte s ňou!

 

Mnoho detí má k užívaniu akýchkoľvek kapsúl odpor, odmieta ich užívať alebo ich nedokáže prehltnúť. Dostať do našich ratolestí počas prechladnutia potrebné lieky býva často veľký boj a mnoho rodičov si to nevie predstaviť na dennej báze s vitamínmi.

V dnešnej dobe však máme veľké množstvo možností, napríklad doplnky vo forme olejových kvapiek či sirupov, ktoré majú príjemnú chuť a taktiež sa dajú primiešať do mlieka či džúsu(podľa druhu doplnku), čo užívanie nesmierne uľahčí. Nápomocnou býva aj praktická odmerka.

Trápi vás oslabená imunita vášho dieťaťa? Zatočte s ňou!

 

Vitamíny sú pre telo detí i dospelých veľmi dôležité, potrebujeme ich všetci, aby naše telá fungovali bez problémov. Tak ako my, dospelí, čelíme počas dňa rôznym nástrahám, napríklad aj v podobe stresu, vyčerpanosti a únavy, ktoré nám znižujú hladiny vitamínov a minerálov, rovnako tomu je aj pri tých najmenších. Celodenné „naháňačky“ v škôlke alebo náročný deň malého školáka, dokážu detské telo poriadne vyčerpať. Preto sa chráňme spoločne pred zníženou imunitou vhodnou stravou, pohybom a dopĺňaním tých správnych vitamínov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príznaky deficitu selénu

Nedostatok selénu je v našich končinách pomerne zriedkavý, keďže ide o stopový prvok, ktorý je celkom dobre zastúpený v bežných potravinách. Nie je však nemožný

Čítať viac »

Užívanie selénu

Selén sa radí medzi esenciálne minerálne látky. Je veľmi dôležitý pre našu imunitu, zdravie vlasov, nechtov a pokožky, ale aj pre mnohé ďalšie funkcie nášho

Čítať viac »

Účinky selénu

Selén je minerálna látka nevyhnutná pre optimálne zdravie nášho organizmu. Napriek tomu, že sa selén v našom tele vyskytuje len v stopovom (malom) množstve, má

Čítať viac »

Najnovšie

Our products