Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Október, mesiac zdravých zubov. Aké chyby najčastejšie robíme pri starostlivosti o svoje zuby? Poradil nám špecialista!

Málokto vie, že práve október je mesiacom zdravých zubov. Jeho hlavným cieľom je zvýšiť povedomie o správnej starostlivosti o zuby, zubnej hygiene a prevencii zubných kazov či iných nepríjemností tohto charakteru. Každý z nás, už iste zažil nejaký ten problém s bolesťou zubov, či ďasien. Zdravé zuby sú nevyhnutné pre pohodlné konzumovanie potravy, komunikáciu, celkový dobrý pocit a taktiež aj pre celkové zdravie.

Zubná hygiena, čo všetko si pod tým treba predstaviť?

Domáca zubná hygiena je prvým a najzákladnejším krokom pre zdravie zubov. Aj svoje detičky učíme už pri prvých mliečnych zúbkoch, ako ich správne čistiť. Často, však ani my dospelí nevieme, ako si zuby čistiť naozaj správne a dôkladne. Napríklad, umývanie zubov by nám malo v ideálnom prípade zabrať minimálne 2 až 3 minúty a priznajme si, to býva pri ranných “nestíhačkách” ťažký oriešok. 🙂 Okrem domácej zubnej hygieny je však dôležitá aj dentálna hygiena v zubnej ambulancii.
Aké chyby pri starostlivosti o zuby robíme a s akými najčastejšími problémami utekáme k zubárovi, nám prezradí priamo špecialista na dentálnu hygienu!

S akými problémami ľudia najčastejšie prichádzajú ku svojmu zubárovi?

“Najčastejším dôvodom pre príchod k zubárovi bývajú zubné kazy. Potom nasleduje odstránenie zubného kameňa, čiže dentálna hygiena, ktorú mnoho ľudí zanedbáva a prichádzajú naozaj až v “hodine dvanástej.” Častým býva aj ošetrenie koreňových kanálikov, čo sa nazýva endodoncia. A potom je tu ďalšia kategória, tí nezodpovední, ktorí prídu neskoro a zub sa už nedá zachrániť, treba ho vytrhnúť. ”

Október, mesiac zdravých zubov. Aké chyby najčastejšie robíme pri starostlivosti o svoje zuby? Poradil nám špecialista!

“Zubný kaz spôsobuje zlá alebo nedostatočná hygiena ústnej dutiny. Každý kaz vzniká z baktérií. Preto je nevyhnutné neustále vzdelávanie verejnosti a zvyšovanie povedomia o správnej starostlivosti o zuby.”

Aké chyby robievame pri čistení zubov?

“Chyba pri čistení zubov je väčšinou nesprávne zvolená zubná kefka, nevhodný spôsob čistenia zubov, nepoužívanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Taktiež je dobré si zuby flouridovať.”

Október, mesiac zdravých zubov. Aké chyby najčastejšie robíme pri starostlivosti o svoje zuby? Poradil nám špecialista!

Čo je najdôležitejšie pre zdravie našich zubov?

“Pre zdravie zubov je dôležité si zuby čistiť správnym spôsobom, chodiť na pravidelnú preventívnu prehliadku k zubnému lekárovi a samozrejme je dôležitá aj výživa zvnútra. To znamená konzumovať pestrú a vyváženú stravu, plnú všetkých dôležitých vitamínov a minerálov. Ak nám v strave niečo chýba, je dôležité to doplniť pomocou doplnkov výživy. Napríklad u ľudí s intoleranciou na laktózu, ktorí si nesprávne nastavia stravovanie a vylúčia z potravy všetky mliečne výrobky, môže dôjsť k odvápňovaniu zubov. Taktiež taká paradentóza môže vznikať aj vinou nedostatku vitamínu C, zatiaľ čo nedostatok vitamínu E môže spôsobovať depigmentáciu zubov. Nebojte sa na správnu výživu a starostlivosť o zuby opýtať Vášho zubára, určite Vám rád poradí.”

V skratke, starajme sa o svoje zuby, nie len keď už nastane nejaký problém, ale najmä ešte predtým. Sú našim pomocníkom pri rozprávaní, jedení a ako je známe, niet nad spokojný a žiarivý úsmev 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príznaky deficitu Omega 3

Omega 3 mastné kyseliny zohrávajú kľúčovú rolu vo viacerých oblastiach ľudského zdravia. Medzi hlavné úlohy, ktoré tieto polynenasýtené kyseliny plnia, patrí zabezpečenie správnej funkcie nervovej

Čítať viac »

Užívanie Omega 3

Omega 3 sú veľmi dôležité pre ľudský organizmus a ich dostatočná hladina v našom tele by sa určite nemala podceňovať. Keďže sú to esenciálne mastné

Čítať viac »
Our products