Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Láska ako elixír dlhovekosti? Mýtus alebo fakt? Prezradíme vám viac!

Valentínske obdobie je tu a s ním aj všade prítomná príchuť lásky vo vzduchu. Láska je však témou, ktorá sa rieši v každom ročnom období, každom veku, každom kúte sveta, jednoducho vždy a všade. Láska má množstvo podôb, či už rodičovskú, priateľskú, rodinnú alebo tú partnerskú. 

Na prvé lásky zo škôlky dodnes mnohí spomíname s úsmevom. Lásky zo strednej už boli o čosi vážnejšie a možno ste už vtedy stretli tú pravú. A niektorí možno ešte na tú iskru len čakajú. Láska je naozaj krásna a iste viete, že naše telo má na ňu množstvo reakcií. A jednou z nich je aj predpoklad na dlhší a zdravší život. Že sa vám to zdá pritiahnuté za vlasy? Tak čítajte ďalej!

1. Zamilovanie sa

Láska ako elixír dlhovekosti? Mýtus alebo fakt? Prezradíme vám viac!

Poznáte to. Motýliky v bruchu, potenie rúk, myseľ vám vypína, nedokážete sa sústrediť, ste nervózni a srdce vám búši ako splašené. Toto má na svedomí stúpnutie hladiny adrenalínu. Pri zamilovaní sa teda naše telo cíti tak trochu ako na kolotoči.

2. Vášeň

Láska ako elixír dlhovekosti? Mýtus alebo fakt? Prezradíme vám viac!

Táto fáza lásky je silnejšia a už o čosi vážnejšia. Ľúbenci majú stále vysoké hladiny adrenalínu, taktiež však dopamínu, vďaka čomu sa cítia byť priam bláznivo zaľúbení. Dokážu sa bez prestávky rozprávať dlhé hodiny, necítia hlad, chcú spolu stráviť každú voľnú sekundu. Vraví sa, že táto fáza môže trvať približne rok, avšak mnohé páry si ju dokážu udržiavať dlhé obdobia, napríklad novými spoločnými zážitkami a podobne.

3. Oddanosť

Láska ako elixír dlhovekosti? Mýtus alebo fakt? Prezradíme vám viac!

Táto fáza lásky a vzťahu je tá najsilnejšia a najťažšie dosiahnuteľná. V tejto fáze už nemôže ísť ani o počiatočné poblúznenie, ani o bláznivý románik. Ide o pravú lásku, bezvýhradnú oddanosť a dôveru svojmu partnerovi. Mozog už neovplyvňujú tak vysoké hladiny adrenalínu, práve naopak, telo sa cíti pokojne. 

Práve týmito vzťahmi a ich vplyvom na zdravie, sa zaoberal výskum Duke University Medical Center v USA. Podľa ich štúdie, ľudia žijúci v šťastnom manželstve majú menšie rizikové faktory predčasnej smrti a majú teda predpoklad na dlhší život. Podľa štúdie Langon Medical Center majú zamilovaní ľudia v dlhodobom vzťahu silnejšie a zdravšie srdce. Láska má totiž veľmi pozitívny vplyv na naše psychické zdravie. Ak máme svoju polovičku, cítime sa pokojne, v bezpečí, klesá stresový hormón a naše telo vyplavuje veľké množstvo endorfínov, čo sú v podstate hormóny šťastia. 

Endorfíny taktiež aktivujú biele krvinky, vďaka čomu sa zvýši obranyschopnosť pred vírusmi a baktériami, čo zapríčiní silnejšiu imunitu. 

Láska teda naozaj môže byť tajným elixírom dlhovekosti a zdravia. 

Tím Adelle Davis vám praje krásny sviatok všetkých zamilovaných. Užite si svoju dávku vitamínu “L”! ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príznaky deficitu selénu

Nedostatok selénu je v našich končinách pomerne zriedkavý, keďže ide o stopový prvok, ktorý je celkom dobre zastúpený v bežných potravinách. Nie je však nemožný

Čítať viac »

Užívanie selénu

Selén sa radí medzi esenciálne minerálne látky. Je veľmi dôležitý pre našu imunitu, zdravie vlasov, nechtov a pokožky, ale aj pre mnohé ďalšie funkcie nášho

Čítať viac »

Účinky selénu

Selén je minerálna látka nevyhnutná pre optimálne zdravie nášho organizmu. Napriek tomu, že sa selén v našom tele vyskytuje len v stopovom (malom) množstve, má

Čítať viac »

Najnovšie

Our products