Až do konca júla od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Niekoľko tipov od Adelle Davis®: Ako na opaľovanie.

 

Letné aktivity na slnku nesú so sebou množstvo príjemného. Jednou z príjemných letných aktivít je aj opaľovanie. To však so sebou nesie aj množstvo rizík, o ktorých ste možno nevedeli. Pokožka vystavená intenzívnemu UV žiareniu často vysychá, praská, tvoria sa na nej pigmentové škvrny, je oslabená a urýchľuje sa jej starnutie. Spálená pokožka predstavuje aj zdravotné riziko.

Každý z nás sa s tým už stretol. Prvé slnečné lúče nás vytiahnu do prírody, do lesa, na hory či k vode. Tešíme sa z hrejivých lúčov a zabudneme pri tom na to, aké nebezpečné vedia byť.

Nie je to len začervenaná pokožka čo nás trápi. Podstatná je aj bolesť spáleného miesta, ktorá nám signalizuje problém. 

Je potrebné starať sa o pokožku pred, počas aj po tom ako je pokožka vystavená extrémnym podmienkam. Či už je to chlad, teplo, vlhko alebo spomínané slnečné žiarenie. 

Vitamíny B, B3 a B12

Komplex vitamínov skupiny B, vrátane B12 a kyseliny listovej, ktoré vám dodajú energiu, zabezpečia správnu funkciu metabolizmu. Vitamín B3 pomáha udržať v pokožke vodu a zabraňuje jej vysychaniu. Vitamín B12 prispieva k minimalizácii a regulácii tvorby tmavých pigmentových škvŕn.

Vitamíny C a D

Pokiaľ je pokožka vystavená slnečnému žiareniu je pre ňu veľmi podstatný aj vitamín C. Tento antioxidant je najznámejší a najviac rozšírený. Ak je však pokožka vystavená UV žiareniu dokáže významne znížiť hladinu vitamínu C. Naopak tvorba vitamínu D sa pomocou slnečných lúčov zvyšuje, nie však v dostatočnom množstve pre potreby ľudského organizmu. Vitamín C sa zároveň zapája v procese tvorby kolagénu, ktorý je významný pre pevnosť a pružnosť pokožky, ale aj vnútorných orgánov, šliach a väzív. Vitamín D ovplyvňuje vstrebávanie vápnika a fosforu, pôsobí antikarcinogénne a je účinný pri liečbe niektorých ochorení kože. 

Vitamín E

Ďalším významný antioxidantom, ktorý vám prospeje pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu alebo pri opaľovaní, je vitamín E. Pomáha redukovať voľné radikály a významne prispieva k ochrane bunkových membrán. Na pokožke sa prejaví zlepšením textúry a spomalením jej starnutia. Spolu s vitamínom C, navyše, predlžujú pretrvávanie pigmentácie kože, čo znamená, že vaše opálenie si užijete oveľa dlhšie. 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Užívanie magnézia/horčíka

Magnézium si ľudské telo nedokáže syntetizovať (vytvoriť) samo a prijíma ho iba z vonkajších zdrojov, teda z jedla alebo výživových doplnkov. Odporúčané denné dávkovanie DospelíMuži:

Čítať viac »

Účinky magnézia/horčíka

Ako elektrolyt, magnézium zabezpečuje správne fungovanie svalov a prenos informácií medzi nervovými bunkami.Je však dôležité aj pre zdravie a pevnosť našich kostí a zúčastňuje sa

Čítať viac »
Naša ponuka