Až do konca septembra od nás získate knihu ZADARMO ku KAŽDÉMU nákupu!

Ako bojovať s nedostatkom vitamínu D na jeseň a v zime?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Jedným z nenahraditeľných vitamínov pre naše zdravie je aj vitamín D, ktorý je nazývaný aj ako “slnečný vitamín”. Touto prezývkou dominuje práve preto, lebo najprirodzenejší spôsob ako “déčko” do svojho tela prijať, je za pomoci slnečného žiarenia.

Počas chladných mesiacov, ale slnečného žiarenia dopadajúceho na našu odhalenú pokožku, bohužiaľ, nie je dostatok, preto aj hladina vitamínu D klesá. Na jeseň a v zime bojujeme s deficitom “déčka”, ktorý môže viesť k ťažkostiam ako je napríklad bolesť svalov, rednutie kostí, bolesť kĺbov alebo chrbta, respiračné ochorenia dýchacích ciest či zhoršenie Vašej nálady. Nedostatok tohto vitamínu sa môže prejaviť i depresiou, únavou, stratou vlasov a pod.

 

 

Potraviny s obsahom vitamínu D

Ako zabezpečiť, aby sme na jeseň a v zime mali vitamínu D dostatok?

Zdrojom vitamínu D sú okrem slnečného žiarenia aj niektoré potraviny, ktoré, ak ich pravidelne konzumujeme, dokážu zdvihnúť hladinu tohto vitamínu v našom tele.

Medzi potraviny obsahujúce “déčko” patria napríklad:

– huby,
– losos,
– tuniak,
– žĺtok z vajíčka,
– olej z tresčej pečene a podobne.

Tieto potraviny sú obohatené o vitamín D prirodzene. V supermarketoch môžete nájsť i ďalšie potraviny, do ktorých bolo “déčko” pridané. Ide napríklad o niektoré rastlinné mlieka, cereálie, ovsené vločky, džúsy a podobne. Pokiaľ Váš jedálniček neobsahuje aj tieto potraviny, určite ho prehodnodte.

Vhodné alternatívy

Doplnky ako lipozomálny vitamín D3 alebo D3 v kaspuliach, či dokonca D3 s pridaným vitamínom K2 dokážu pohodlne pokryť Vašu dennú potrebu. Sú 100% VEGÁNSKE a neobsahujú lepok. Navyše sú vyrobené zo surovín, ktoré neboli geneticky modifikované, takže vyhovujú aj tým najnáročnejším užívateľom.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako užívať vitamín D?

Veľkú väčšinu potrebného vitamínu D získame zo slnka. Na tento zdroj sa však na Slovensku nemôžeme spoliehať počas celého roka, keďže v období od októbra

Čítať viac »

Účinky vitamínu D

Vitamín D je jedným z najviac spomínaných a známych vitamínov, a to z podstatných dôvodov. Je totiž nevyhnutný pre zdravie pohybového ústrojenstva, ako aj pre

Čítať viac »

Najnovšie

Naša ponuka